Luxemburg en zijn IP-regime: nog mogelijk tot 30 juni 2016

Tot voor kort kende Luxemburg een specifieke vrijstellingsregeling voor vennootschappen die intellectuele eigendomsrechten bezitten. Door het zogenaamde IP-regime kon het effectieve belastingtarief verlaagd worden tot 5,84%. Bovendien kende de regeling een breed toepassingsgebied qua aard van intellectuele eigendomsrechten en werd er geen voorwaarde opgelegd met betrekking tot de ontwikkeling of verbetering van de rechten in een onderzoekscentrum.
Eind vorig jaar werd een Luxemburgse wet ingevoerd die voorziet in de afschaffing van het IP-regime vanaf 1 juli 2016. Dit in uitvoering van een akkoord met zowel de OESO als de EU. Er werd echter wel voorzien in een overgangsperiode van 1 juli 2016 tot 30 juni 2021 voor eigendomsrechten die zijn opgebouwd of verworven voor 1 juli 2016.
Wat de toekomst betreft, blijft het voorlopig nog even afwachten. Men verwacht dat er binnenkort een nieuw IP-regime zou worden ingevoerd dat wel conform de nexus approach is van het OESO verslag over BEPS (Base erosion and profit shifting) Action Plan 5. Daarbij zou het bestaan van een substantiële economische activiteit doorslaggevend zijn en zouden de inkomsten die voortkomen uit intellectuele eigendomsrechten enkel een gunstregime kunnen genieten als de kosten van onderzoek en ontwikkeling door de Luxemburgse vennootschap worden gedragen.
Voor meer informatie kunt u steeds terecht bij een van onze specialisten.
Bij onze adviezen baseren wij ons op de huidige wetgeving, interpretaties en rechtsleer. Dit verhindert niet dat de administratie deze kan betwisten of dat bestaande interpretaties kunnen wijzigen.

