Taxshift: regering Michel kondigt de eerste maatregelen aan

De regering Michel I heeft vanochtend een akkoord gevormd inzake de eerste maatregelen die een taxshift moeten realiseren. Concreet heeft dit als doel de lasten op arbeid te verminderen en deze lasten te verschuiven naar o.a. belasting op vermogen, consumptie,...
De werkgeversbijdrage (RSZ) die op vandaag 33% bedraagt zou geleidelijk aan worden verlaagd tot 25%. Dit zou een lastenverlaging op de lonen van 2 miljard euro betekenen. Daarnaast zou ernaar gestreefd worden voor wie werkt de lage en middeninkomens te verhogen met netto gemiddeld 100 EUR per maand vanaf 2016.
Om deze lastenverlaging en dus minderinkomsten voor de begroting te compenseren zijn de volgende maatregelen aangekondigd:
- +Verhoging van de roerende voorheffing van 25% naar 27% (behalve voor kmo's en spaarboekjes);
- +BTW op elektriciteit wordt opnieuw verhoogd van 6% naar 21%;
- +Er wordt een speculatietaks geïntroduceerd voor wie beursgenoteerde aandelen opnieuw verkoopt binnen de 6 maanden;
- +De zogeheten 'vettaks' of gezondheidstaks wordt ingevoerd;
- +De accijnzen op alcohol, tabak en diesel worden verhoogd.
Uiteraard volgt Vandelanotte voor u deze aangekondigde maatregelen op de voet teneinde de impact hiervan op uw onderneming in te schatten en u te begeleiden waar nodig.
Contacteer ons via:contact@vdl.be
++ Antwerpen ++ Brugge ++ Brussel ++ Deinze ++ Kortrijk ++ Tournai ++ Zele ++
++ Accountancy ++ Audit ++ Corporate Finance ++ Fiscaliteit ++ HR Solutions ++ Ondernemingsrecht ++ Risk Management ++ Vermogensaccountancy ++
Disclaimer
Bij onze adviezen baseren wij ons op de huidige wetgeving, interpretaties en rechtsleer. Dit verhindert niet dat de administratie deze kan betwisten of dat bestaande interpretaties kunnen wijzigen.
Bij onze adviezen baseren wij ons op de huidige wetgeving, interpretaties en rechtsleer. Dit verhindert niet dat de administratie deze kan betwisten of dat bestaande interpretaties kunnen wijzigen.

Dries Torreele

Els Van Eenhooge